Ерго рюкзаки, переноски. Прокат, оренда у Луцьку
Сучасний темп життя змушує новоспечених батьків вести активне сімейне життя.І якщо раніше наші мами та бабусі, як правило обходились колясками, а в більшості випадків , носили нас на руках, то тепер на допомогу прийшли зручні ерго-рюкзаки, слінги та кенгурушки.З їх допомогою мами можуть одночасно приділити час малюкові і поєднати це зі справами по дому.
Але як же розібратися, що саме Вам потрібне?Давайте розглянемо кожен вид окремо:
КЕНГУРУ
Рюкзачок-кенгуру – не пристосований для перенесення новонароджених. Такий рюкзачок рекомендують для діток віком від 4міс. і він обов’язково повинен мати жорстку спинку. Не можна тривалий час користуватися рюкзаком-кенгуру: у ньому малюк знаходиться в одному і тому ж вимушеному нефізіологічному положенні, в якому не можна порухатися або розім’яти затерплі м’язи, а хребет при цьому піддається серйозним навантаженням, особливо шкідливим для дітей, які не вміють самостійно сидіти. Дітей з гипотонусом м’язів садити в кенгуру взагалі не можна, навіть ненадовго.
Не забувайте, що носіння дитини в слінгу, або кенгуру дає навантаження і на хребет мами. Якщо у неї остеохондроз, порушення постави, міжхребетні грижі, то їй краще відмовитися від використання рюкзаків і слінгів.
Якщо ви хочете використовувати рюкзак з народження, то в ньому обов'язково повинна бути можливість перенесення дитини в горизонтальному положенні. Це важливо для правильного формування хребта. Для цього в пристрої повинні бути спеціальна підтримка голови і тверда спинка. Перед тим, як купувати це пристосування, бажано звернутися до вашого лікаря і дізнатися, з якого віку можна носити дитину в кенгуру. Кожна дитина має індивідуальні особливості і розвивається по-своєму, тому перш ніж використовувати будь-який вид перенесення малюка порадьтеся спочатку із вашим педіатром.
СЛІНГ
Слінг – трикотажне чи інше еластичне полотно, що дозволяє носити дитину в тих же положеннях, що і на руках.У ньому можна носити діток від народження, коли дитина лежить або сидить в слінгу, він досить щільно притиснутий до мами – це створює для дитини повну ілюзію того, що його тримають на руках.Малюк чує дихання, стук серця, ритм кроків мами, він заспокоюється і легко засинає. Існує кілька видів слінгів: слінг з кільцями, май-слінг, слінг-шарф.
Для немовлят найбільш зручний слінг з кільцями, в ньому малюк може лежати у позі "колиска". Підходить для малюків і слінг-шарф: дитину можна як покласти всередині слінгу, так і посадити в позу "жабка", що не тільки зручно, але й корисно, тому є профілактикою дисплазії.
Для старших діток підійде травень-слінг – його найшвидше намотувати. У слінгу ви можете носити дитину як спереду, на животі, так і на боці або спині. Примотувати дитину за спину особливо зручно, якщо вам потрібно зробити щось по господарству, до того ж, в такому положенні охоче сидять навіть підрощені діти, яких вже не змусиш лежати на руках.
Щоб в слінгу було зручно і батькам, і дитині, слінг повинен бути правильно відрегульований. Якщо дитина сидить в слінгу вертикально, його таз і стегна повинні розташовуватися симетрично, ніжки – бути широко розведені в сторони і охоплювати маму навколо талії, коліна – вище тієї лінії, на якій розташовані стегна дитини. Полотно слінгу не повинно бути занадто стягнуто – це створить нерівномірне тяжіння і викличе у дитини дискомфорт. Важливо також, щоб на полотні не було складок і провисаючої тканини, які погіршують підтримку і дають навантаження на хребет дитини.
Висновок такий, що слінг більше підходить для новонароджених, а для більш старших діток найкраще використовувати ерго-рюкзак, а про кенгуру забудьте краще назавжди.
ЕРГО-РЮКЗАК
У ерго-рюкзаку немовлят і дітей старшого віку комфортно носити в будь-яких положеннях (напівлежачи, вертикально), на момент годування дитини навіть необов’язково діставати з рюкзака. Рекомендується використовувати ерго-рюкзак з 4 місяців (з моменту впевненого сидіння дитини) до 3-4 років (витримує вагу до 20 кг). Але за допомогою спеціальної вставки для новонароджених використовувати ерго-рюкзак можна вже з перших днів життя дитини.
Ерго-рюкзак, на відміну від слінгу, дуже швидко і просто надягати, при цьому він також допускає різні способи носіння дитини. Вибір оптимального способу залежить від особливостей дитини: його віку, ваги, зросту, довжини ніжок, а також від зручності мами. Так, малюки більше люблять напівлежачу позицію, дітям старшого віку цікаво сидіти вертикально і спостерігати за навколишнім світом.
Продукція американської ТМ Ergobaby являє собою скоріше не рюкзачки, а своєрідні перенесення. Вони забезпечують правильне анатомічне положення дитини, оскільки переносять основний тиск з промежини на стегна і сідниці. І дитина прекрасно і комфортно себе відчуває. Також зручно і батькам, оскільки ерго рюкзак Ergo baby оснащений широким і щільним поясом, підтримує вагу дитини. Тому все навантаження рівномірно розподіляється на плечі, спину і навіть стегна. Тому ви можете спокійно прогулюватися по 3 години з рюкзаком на плечах – і не відчуєте втоми.
Розірвати міцний коттон практично неможливо – дослідження виявили наявність фортеці аж до 40 кг.
А щоб звузити круг пошуку потрібного вам товару, зверніть увагу на деякі моменти:
- рюкзак повинен бути з натуральних матеріалів, дихаючий, щоб малюк у ньому не запрівав;
- ширина і довжина спинки рюкзака повинні регулюватися;
- пояси рюкзака повинні бути широкими, це знімає навантаження зі спини мами;
- наявність кишені-сітки і знімного капюшона, який використовується при поганій погоді;
- можливість перестібати лямки рюкзака з паралельного варіанту на перехресний;
- наявність накладок для зубів, адже малюки часто гризуть лямки рюкзака, коли ті у них прорізаються.
Якщо у вас залишаються сумніви з приводу вибраної моделі эрго-рюкзаку – не поспішаєте його купувати, візьміть рюкзак напрокат, та спробуйте чи дана модель вам та вашому малюку підходить.Повірте, вже за перші декілька днів стане зрозумілим, чи корисний та зручнийдля вас рюкзак.
ВАЖЛИВО!!! Надзвичайно довге носіння дитини в "кенгуру" небажано. Необхідно, щоб він розвивався. Під час перенесення весь час притримуйте головку вашого малюка. Крім цього, бажані консультації з лікарем-ортопедом, він вам розповість докладно, як носити дитину в "кенгуру". Неправильне положення може викликати не тільки біль, але і викривлення хребта.
Завжди ваш помічник Baby Service Луцьк