укррус

Телефони у Луцьку

  • (097) 714-28-28
  • (050) 714-28-28

Туристичне спорядження напрокат в Baby Service Луцьк

                Корисні поради туристу )))

На що ж звернути увагузбираючись у похід?

Коли вдень доводиться долати десятки кілометрів пішки чи на велосипедах, лазити на скелі чи спускатися у печери, дуже важливо добре відпочити вночі. У цьому допоможе вдало підібраний спальник.

                                            С П А Л Ь Н И Й   М І Ш О К

Спальник — один із найважливіших видів туристичного спорядження у поході.Як же обрати спальник і на що звернути увагу?

Зверніть увагу на температуру комфорту, наповнювач та форму спальника.

        1. Форма спальника.
Найпоширеніші — ковдра і кокон.
Ковдра — спальник прямокутної форми із замком, як правило, він має більшу вагу і об’єм, але менш теплий, ніж кокон з такими ж характеристики. Зате його можна розстібнути і використовувати як ковдру чи плед. Такий спальник підійде для пікніків, поїздок на літній відпочинок на власному транспорті, коли додаткова вага не має значення.

Спальник-ковдра не має капюшона та не повторює форму тіла.
Кокон — популярніша серед активних туристів форма. Кокон щільно обтягує тіло і дає змогу зберегти усередині якомога більше тепла. Такі спальники порівняно легкі і компактні, вони краще, ніж ковдри, підходять для піших та велопоходів, альпінізму та інших видів активного відпочинку та екстремального туризму.

Спальник-кокон має більш анатомічну форму.

          2. Температурний режим.
Як правило, на спальнику зазначається три види температури:

  • температура комфорту (найважливіший показник) — мінімальна температура повітря, при якій людина зможе з комфортом спати вісім годин у цьому спальнику;
  • екстремальна (мінімальна) температура — найменша температура, при якій людина зможе поспати кілька годин і не переохолодитися;
  • максимальна температура — найвища температура, при якій людина зможе нормально спати і не пітніти.

Усі ці показники відносні і середньостатистичні, адже коли одній людині прохолодно, іншій вже дуже холодно. В першу чергу слід звертати увагу на температуру комфорту. Якщо ви плануєте подорожувати переважно влітку, вам підійде спальник з відповідною високою температурою комфорту (+5+20 градусів). У такому разі не варто купувати спальник із температурою комфорту -10 градусів, адже у такому разі ви програєте на об’ємі і вазі.

       3. Зріст та інші параметри тіла.
Враховуйте, що спальник має бути на 20-30 см довшим, ніж ви, щоб ви змогли почуватися у ньому комфортно. Але не зловживайте із цим показником, адже тоді доведеться обігрівати більше повітря навколо себе і носити зайву вагу у наплічнику.
Також на вибір спальника за моделлю і температурним режимом впливає вік та комплекція людини. Підбирайте модель саме для вашої фігури. Наприклад, повній людині може бути тісно в якомусь спальнику, хоча він і підходить по довжині.
Часто з віком людина починає швидше замерзати, а тому варто подбати про тепліший спальник.

        4. Наповнювачі.
Температурний режим, вага і об’єм спальника залежить від матеріалів, якими наповнений спальинк. Вони бувають натуральні (в першу чергу, пухові) та синтетичні (від синтепону до різноманітних сучасник наповнювачів). 

       5. Деталі.
Обирайте спальник з капюшоном, він має бути зручним і мати стяжки, які дозволять у холодну погоду сховатися у спальник з головою і таким чином мінімізувати втрати тепла.
Блискавка має бути міцною і надійною, застібатися-розстібатися без надмірних зусиль, але й не дуже просто (щоб не відкритися самовільно вночі). Чудово, якщо зверху є липучка (ґудзик, кнопка), яка фіксує блискавку.
Блискавка буває з лівого і з правого боку. Якщо ви плануєте спарювати два спальники разом, краще брати однакові моделі з різними замками (один з лівим, інший з правим).
Перед покупкою уважно огляньте шви, вони мають бути добротними, але не прошивати спальник наскрізь, інакше у цих місцях буде відбуватися втрата тепла.

                                                               Н А М Е Т

У надійному наметі ви почуватиметеся добре у будь-яку погоду та пору року.

Намети можна поділити на кілька груп залежно від призначення.
Кемпінгові — великі намети, з просторими тамбурами, в яких часто можна поміститися у повний зріст. Вони підійдуть для подорожей на машині в теплу погоду, коли вага та об'єм не грають великого значення, зате потрібен комфорт.      

      "Трикімнатний" кемпінговий намет.            

                 Плюси: 

  • велика місткість;
  • комфорт.
                     Мінуси:
    • велика вага;
    • великий об'єм;
    • погано прогрівається;
    • для її розкладання-складання потрібно чимало часу.

      Трекінгові (туристичні) -класичний намет "павучок" (зі схрещеними дугами).

      — мають меншу вагу і об'єм і відповідно більш тісні, призначені для піших і велопоходів.

                             Плюси

    • швидко і легко встановлюються;
    • мало важать.
                                    Мінуси:
    • не розраховані на екстремальні погодні умови;
    • не такі місткі і комфортні, як попередні.
    • Штурмові (гірські) — призначені для високогірних сходжень, тривалих переходів і походів в складних погодних умовах.

Намет для екстремальних умов обладнаний "спідницею", яка забезпечує додатковий захист від снігу та дощу.

                Плюси:

  • дуже легкі і супер-надійні;
  • витримують сильний вітер;
  • швидко встановлюються;
  • зазвичай мають захисну “спідницю” від снігу.
                      Мінуси:
  • маленькі і тісні.
  •                    
                                         Також намети поділяються на одношарові та двошарові.

Одношаровий намет. Його основу складає єдине цілісне полотно з водонепроникної тканини. Такі намети легше двошарових, їх просто встановлювати, але вони мають свої недоліки. Так, в них не найкраща вентиляція, в задушливу або вологу погоду на внутрішніх стінках утворюється конденсат, а під час сильного дощу і вітру краплі потрапляють всередину, вона гірше зберігає тепло.


 

Двошаровий намет складається з щільного водонепроникного тенту і легкого внутрішнього шару, між якими — повітряний прошарок. 
Хоча такий намет трохи важчий, він має беззаперечні переваги: хороша вентиляція, менші втрати тепла в холодну пору, більш надійний захист від дощу. І ще один бонус (у більшості двошарових наметів) — тамбур (а іноді навіть два), де можна зберігати речі і взуття.

 

З власного досвіду))
 Приходилось ночувати в різних наметах, але віддаю перевагу двошаровим. Якщо ви виїжджаєте на природу рідко та на автомобілі, для початку можна купити і одношаровий і в разі зливи сховатися в авто)).  Але  якщо полюбляєте кількаденні походи, варто придбати двошаровий намет. Це як раз той випадок, коли краще купити дорожчу річ і нести трохи більше ваги в рюкзаку, але зате не переживати, як пройде наступна ніч в поході.

                                                           Р Ю К З А К

Рюкзак у поході - один з найважливіших видів спорядження. На що звертати увагу при виборі наплічника?

Який каркас?
Один з найважливіших елементів рюкзака – це його конструкція, тобто каркас, який забезпечує рівномірний розподіл ваги по рюкзаку і береже вашу спину від болів і перевантажень. 
Найбільшою популярністю користуються анатомічні каркасні рюкзаки, в яких металеві або пластикові деталі, що забезпечують жорсткість спини рюкзака, переважно вшиті у спинку. Також вони мають різні м'які деталі з поролону та інших матеріалів, які забезпечують спині туриста максимальний комфорт.

Анатомічний каркас.

Анатомічні рюкзаки бувають дуже різних конструкцій, від найпростіших до більш складних, зі знімними деталями. Їх також ділять на рюкзаки з внутрішнім (вшитим в спинку) і зовнішнім (елементи каркаса легко зняти або відрегулювати) каркасом.
Останні, як правило, забезпечують поліпшену вентиляцію спини завдяки різним сіткам, які дозволяють повітрю вільно циркулювати між спиною і рюкзаком. Але такі моделі громіздкіші.
Бувають туристичні рюкзаки зовсім без каркасу. Їх головний плюс – вони дуже легкі і у складеному вигляді займають мало місця, головний мінус – вони не розраховані на велику вагу, навантаження на спину і плечі буде великим. Такі наплічники використовують, як правило, для нетривалих поїздок. 

Навіщо пояс?
Пояс або поясний ремінь – важливий елемент сучасного наплічника. Його задача – перенести частину ваги на стегна, розвантаживши хребет і плечі. Пояс має бути досить широким і м'яким, легко застібатися і розстібатися (але не самовільно, а тільки за потребою туриста!). В той же час він повинен тримати форму і регулюватися за довжиною.

Аналогічний ремінь також існує на грудях. Він, навпаки, дозволяє перенести частину ваги на верхню частину тіла. Можна застібнути грудний і поясний ремені одночасно, а можна робити це по черзі, таким чином змінюючи розподіл ваги на тіло.
Ще один корисний елемент наплічника – клапан або кришка. Іноді він пришитий до рюкзака, а іноді – знімний. Другий варіант зручніший, адже тоді можна регулювати об’єм рюкзака та навіть використовувати клапан як сумку.

Часто рюкзаки мають додаткові зручності: 
- окремий нижній вхід на замку дозволяє дістати щось з дна рюкзака, не розпаковуючи його; 
- зовнішні кишені за необхідності створять додатковий об’єм наплічнику та забезпечать швидкий доступ до речей, які повинні бути завжди під рукою;
- компресійні лямки дозволяють стягнути рюкзак, коли не використовується весь його об’єм, або ж прикріпити зовні різне спорядження, наприклад, каремат чи намет. 
Важливий аксесуар похідного рюкзака – чохол від дощу, особливо якщо ви збираєтеся у Карпати. Іноді він входить у комплект з рюкзаком, якщо ні – його можна придбати окремо.

Скільки літрів?
Таким питанням переймається кожен турист. 
При виборі об’єму не варто впадати в крайнощі. Наприклад, орієнтуватися на тезу «чим більше, тим краще». Тоді існує небезпека, що пакувати рюкзак будете недбало і наберете багато зайвого. Дуже маленький рюкзак теж має свої недоліки: під час тривалого походу багато речей доведеться прикріпити зовні, а це збільшить ваші габарити і погіршить рівновагу.

Вважається, що універсальний середній обсяг похідного рюкзака для чоловіків – 70-100 літрів, жінок – 50-70 літрів. У мене наприклад 60-літровий, на одно-двотижневий піший похід мені цілком вистачає. Але вибір звичайно ж за вами.