укррус

Телефони у Луцьку

  • (097) 714-28-28
  • (050) 714-28-28

Електронний квиток , для поїзду у транспорті. Як ним скористатись?

З 11 листопада започатковується новий , електронний , автоматизований вид оплати за коритування громадським транспортом, маршрутними автобусами, тролейбусами у місті Луцьку .

Для того аби зрозуміти, як все відбуватиметься , коротенько про головні принципи впроваждення безготівкового виду оплати. Від 11 листопада  водій займатиметься своїм безпосереднім обов*язком , кермувати та слідкувати за дорогою, а  оплату за проїзд потрібно буде здійснювати самостійно шляхом сканування квитка на так званому валідаторі. У маршрутних таксі такий прилад буде становлений в одному екземплярі , у тролейбусах по два. Їздити «зайцями « теж не вдасться , оскільки на лініях працюватиме служба контролю, для перевірки реєстрації електронного квитка.

Що таке електроний квиток, що він собою являє, і його види. Електронні квитки будуть ділитися на чотири категорії.

    • Перша з них  найрозповсюдженіша,  неперсоніфікована картка . Лучани  повинні будуть разово придбати цю картку , коштуватиме вона 35 гривень . З зовні  вона схожа на звичайну банківську картку. Можливість візуального зчитування інформації з електронного квитка забезпечується на весь термін користування. Іншими словами , ця картка не має терміну придатності. А відносно механічної цілісності і збереження картки, то це вже лягає на відповідальність користувача. В подальшому потрібно буде лише вчасно поповнювати її баланс .

Закинути гроші на електронний квиток можна буде у точках продажу та поповнення , через термінали поповнення , в карткових центрах, ,на сайті citycard.net , який згодом має запрацювати . НА САЙТІ ЛУЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ НАГОЛОШУЮТЬ , ЩО ВАРТІСТЬ ПРОЇЗДУ ДЛЯ ЛУЧАН НЕ ЗМІНИТЬСЯ , І ВАРТУВАТИМЕ ТАК САМО, 6 ГРИВЕНЬ ПРОЇЗД У МАШРУТНОМУ ТАКСІ , 4 ГРИВНІ У ТРОЛЕЙБУСІ.

    • Пільговий електронний квиток  персоніфікований . Він може належати учневі, студенту, пенсіонеру , або іншим пільговим категоріям громадян ( попередньо надана інформація , що видаватиметься він безкоштовно, тобто ціна його так і буде 35 гривень , тільки сплачуватиметься ця вартість за рахунок держави). Такий електронний квиток потребуватиме щорічного підтвердження. Видаватиметься він у чотирьох точках безкоштовної видачі квитків, у Кард Центрі по вулиці Лесі Українки 16а, у ЦНАПі по вулиці Лесі Ураїнки 35, та у департаменті соціальної політики по вулиці Лесі Українки 35 .Також видача відбуватиметься у школах, або в інших навчальних закладах, де для цього спеціально будуть облаштовані кабінети .

До прикладу, пенсіонеру, для того аби отримати електронний квиток, потрібно буде звернутися у департамент соціальної політики , там подати відповідні документи (пенсійне посвідчення (в інших випадках посвідчення , що надає право на пільговий проїзд, індетифікаційний код , паспорт тощо ), відразу на місці видачі , майбутнього користувача сфотографують , фото в подальшому буде перенесено на картку , аби електронним квитком не міг скористатися хтось інший. Таку картку не потрібно буде поповнювати, адже проїзд у тролейбусах для пенсіонерів безкоштовний . Видача таких карток розпочнеться з 22 жовтня. Процедура оформлення триватиме кілька хвилин , після цього відразу можна забрати свій персоніфікований електронний квиток. Відразу виникає питання, а як же оплата у маршрутних таксі. За цим уточненням ми звернулися у відділ інформації Луцької міської ради. Тож , для таких поїздок пенсіонерам потрібно буде придбати неперсоніфікований електронний квиток, і поповнювати по потребі.

    • Також пільговими електронними квитками будуть користуватися працівники транспортної системи.
    • Ну і ще один вид картки , будемо називати його «разовий». Він розрахований на гостей міста , ну і звичайно на форс мажор , коли трапилась ситуація , і Ви забулися , та не взяли з собою постійну картку. На дві поїздки такий електронний квиток коштуватиме 15 гривень, на три поїздки 20 гривень . Термін дії таких квитків 48 годин.

Якщо Ви гість у нашому місті , і подорожуєте з дитиною , ви можете скористатися прокатом, орендою дитячих речей у нашому місті. У Baby Service для Вас знайдуться найнеобхідніші речі , для комфортного перебування у місті. Це компактні коляски , вони легко складаються  і займають мінімум місця. Манежі, столики для годування , та багато іншого.

Для того аби не було махінацій, після сканування валідатора , пільговою або студентською карткою, вона блокуватиметься на кілька секунд, аби нею не міг скористатися хтось інший. Також кількість платежів з однієї картки матиме обмеження , аби її у Вас не могли поцупити .

Баланс картки має висвічуватися на дисплеї валідатора , після оплати проїзду, також його можна буде перевірити у терміналах самообслуговування , або в мобільному додатку.

Підсумувавши все , можна сказати , що нововведення має свої, як плюси , так і мінуси. Серед мінусів , це звичайно людський фактор. Надіємось, що на початку запуску програми будуть працювати волонтери, та допомагатимуть літнім людям розібратися з цифровим нововведенням. Ну і звичайно є ризики збою електронної системи . Серед беззаперечних плюсів , це безпека на дорозі, можливість відслідкувати пасажиропотік, систематизувати графік руху (за запізнення , або випередження у 3 хвилини перевізник штрафуватиметься). Ну ї звичайно відслідкувати , чи дотримується  рейсу автобус, чи довіз він пасажирів до кінцевої зупинки на  окраїну міста.

Наш сервіс прокату, оренди , продажу Baby Servicе знаходиться по вулиці Івана Франка 53 , тож до нас можна дістатися усіма маршрутними автобусами та тролейбусами , що проїжджатимуть біля РЦ Промінь. Вдалих і безтурботних Вам поїздок!

Ваш Бебі Сервіс Луцьк.