укррус

Телефони у Луцьку

  • (097) 714-28-28
  • (050) 714-28-28

З 1 січня 2019 року стартував соціальний проект

Згідно "Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини" Кабінет міністрів України затвердив державну соціальну програму ,метою якої є удосконалення державної системи захисту прав та інтересів дитини . Тож з 1 січня 2019 року запрацював урядовий проект з підтримки новоспечених батьків , що отримав назву «Муніципальна няня» , згідно якого держава частково компенсує витрати за послуги роботи няні для діток до трьох років, що становить собою суму у розмірі 1626 гривень на місяць ( сума може змінюватись в залежності від зміни прожиткового мінімуму для дітей до 6 років, саме такий коефіцієнт закладений у програму).


Важливо: у Міністерстві соціальної політики наголошують, що компенсація на няню не заміняє інші соціальні виплати на дитину , та на неї можуть розраховувати батьки, які працюють,  і ті, хто перебуває у декреті . Тож потреби виходити з декретної відпустки через « Муніципальну няню» нема.
Щоб отримати гроші від держави, згідно з постановою Кабміну, батьки самі шукають і обирають фахівця, укладають з нею угоду про офіційне працевлаштування (строк подачі документів, місяць з моменту укладення договору). Після чого потрібно звернутись особисто у відділ соціального захисту за місцем проживання, написати заяву на отримання компенсації, та надати документи на відшкодування , а саме , паспорт та ідентифікаційний код одного з батьків, свідоцтво про народження дитини, копію укладеного договору з нянею, та документи, що підтверджують оплату послуг няні ,квитанції, чеки, виписки з банківського рахунку тощо. Органи соціального захисту мають право перевірити в державних реєстрах інформацію про няню. Вона має бути  ФОПом, або юридичною особою, яка надає послуги догляду за дітьми.
Протягом 10 днів від дати подання документів, місцеві органи соціального захисту ухвалюють рішення про нарахування компенсації.
В подальшому , щомісяця до 5 числа ,потрібно надавати документи про оплату праці няні.
Кошти на дану ініціативу виділятимуть з державного та з місцевих бюджетів. Нагадуємо, що сума дорівнюватиме прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років. Середня вартість послуги доглядальниці в маленьких містечках 4-6 тисяч гривень, у великих містах сягає від 10 тисяч , та не зважаючи на це , компенсація буде однаковою для всіх , в не залежності від регіону.

До цього проекту в Україні батьки подекуди укладали офіційні контракти про обов'язки і права сторін з доглядальницями, в кращому випадку договори підписувалися з агенціями, котрі в подальшому і сплачували податки. Соціальна програма «Муніципальна няня» , допоможе підняти дану сферу на інший соціальний рівень, адже уклавши офіційну угоду ,юридично себе захистять дві обидві сторони договору.

Нагадуємо також, що з 1 січня мінімальна заробітна плата становить 4170 гривень. У разі офіційного працевлаштування , няня має сплатити 18% податку на доходи фізичних осіб, а роботодавець - ще 22% єдиного соціального внеску.

Ваш Бебі сервіс Луцьк.

 Читайте також:" Оновлений список речей, що входять у "Бейбі Бокс.""