21 січня, 4 грудня відзначають Міжнародний день обіймів
21 січня відзначають міжнародний день обіймів (зазначимо , що дана подія також відзначається і 4 грудня) І сьогодні ми поговоримо, про те, наскільки часто потрібно пригортати новонароджених крихіток і зростаючих карапузів, та як це вливає на на них.
Дослідження науковців довели:
- Батьківські обійми стимулюють мозковий центр малюка , який відповідає за обробку емоцій і прийняття рішень.
- Сприяють виробленню окситоцину – гормону любові. Саме він відповідає за гарний настрій, бореться із втомою, слугує профілактикою захворювань серця, завдяки цьому дитина відчуватиме себе спокійною.
- При обіймах активно виробляється серотонін, який покращує емоційний стан , допомагає стати щасливішими.
- Цікаво, що ДНК дитини може змінюватися в залежності від того, як часто вона матиме тактильний контакт.
- На ранніх стадіях розвитку , у мозку формуються нейронні зв'язки. Від їх кількості залежить рівень інтелекту людини в дорослому віці. Закладається здатність мозку до навчання.
- Вчені спостерігали за 125 дітьми, котрі народилися передчасно, і тих, хто народився у термін. Малюки по-різному реагували на батьківські дотики: у недоношених дітей і тих, хто піддавався болючим медичним процедурам, була більш виражена реакція на тактильність . Це означає, що обійми для дітей - це рівень довіри.
Цікаво що: профер університету психології Нотр-Дам Дарсія Нарваес зазначає, що обмеження у дотиках може впливати на зростаюче тіло у двох аспектах: блукаючий нерв може стати слаборозвиненим, а це може негативно вплинути на здатність людей співчувати;залози, що вивільняють гормон окситоцину, можуть стати слаборозвиненими. Через це людям важко створювати зв'язки один з одним.У приклад Нарваес ставить групу сиріт, які були в центрі дослідження впливу ігнорування на розумовий розвиток дитини.
З точки зору психології:
- Якщо з дитинства немовля знаходиться у ласці і любові, у неї формується стійкість до стресів. У дорослому житті це може стати в нагоді. Уміння правильно реагувати на ту чи іншу ситуацію, не піддаватися занепокоєнню і мислити тверезо - це все заслуга обіймів у ранньому віці .
- При обіймах у дитини з*являється відчуття захищеності: її пригорнули, тепер вона у безпеці, у неї є підтримка, тому вона сміливо може пізнавати світ, робити для себе нові відкриття, вчитися на своїх помилках. А від чогось страшного і небезпечного , завжди можна зануритись у батьківські обійми.
- По твердженню психологів, обіймати дитину потрібно мінімум 8 разів на день.
Цікаво знати : у Сполучених Штатах , в мережах, набирає популярності новий мем, в якому мама пятирічної дівчинки Каті Хеттер , поширила фото своєї доньки, поряд з яким напис "Мені 5 років. Моє тіло, це моє тіло . Будь ласка не змушуйте мене обніматися і цілуватися з вами. Я вчуся розпоряджатися своїм тілом по своїй волі. Ваше розуміння допоможе мені уникнути проблем впродовж життя."Свій меседж Каті Хаттер пояснює так: "моя донька не моя власність. Вона не належить ні батькам, ні вчителям, ні тренеру в спортзалі. Чим раніше вона дізнається, що вона власник свого тіла, тим краще для неї, не варто обіймати дитину, або змушувати її це робити , якщо вона проти", — переконана вона.
Педіатри радять обіймати малюка тому, що :
- У новонароджених, ще не сформований процес терморегуляції, а часті мамині обійми здатні нормалізувати температуру тіла малюка.
- Недостатня кількість фізичних дотиків підвищує кров'яний тиск. У малюка зростає тривожність і плаксивість.
- Тактильний контакт сприяє розумовому і фізичному розвитку дітитини.
Мамині, татові обійми у люблячій сім*ї однаково цінні - вони основа довіри, атмосфери любові та турботи, впевненості малюка в тому, що він бажаний і улюблений. Коли не можна знайти відповідні слова, вони можуть продемонструвати те, що інколи важко пояснити словами. Нажаль в сучасному світі, настільки все швидкоплинне, що на все не вистачає часу, але на обійми його варто знайти, аби майбутнє покоління виросло щасливим, та впевненим у собі.
Ваш Бебі сервіс Луцьк.