укррус

Телефони у Луцьку

  • (097) 714-28-28
  • (050) 714-28-28

Планування сім'ї та підготовка до вагітності.

Планування сім'ї та підготовка до вагітності є одним з головних чинників , які збільшать шанс запліднення та народження нормальної , здорової дитини. Якщо Ви плануєте батьківство або вже відчули , що вагітні , найкращий варіант це звернутися до лікаря, для отримання детальної консультації, аби не зашкодити розвитку плоду. На деякі запитання ми спробуємо відповісти у нашій статті, адже піклування про здоров’я дитини має розпочинатися ще задовго до її народження.

 


  Вік :


Найбільш суперечливе питання , у якому віці краще народжувати , адже свої плюси та мінуси є і в ранньому й пізньому материнстві, і вчені кожного разу дивують своїми новими дослідженнями . Єдине , що достовірно відомо, жінки до 18 , не завжди емоційно та матеріально готові до материнства , ще є ризики народити дитину мертвою, або з маленькою масою, однак регулярне спостереження у лікаря, і здоровий спосіб життя зменшать цю ймовірність. Ризик вагітності з ускладненнями збільшується також , якщо породілі понад 35. Згідно досліджень, в цьому віці вірогідніше народження дитини з синдромом Дауна. Також «пізні пологи» у 30-35 років , можуть нести у собі ризики, пов'язані з особливостями організму: підвищений тонус матки, кровотечі, передлежання плаценти. Але якщо жінка у хорошій формі і здорова, турбуватись нема про що.


  Спадкові хвороби :


Якщо хтось із партнерів має рідних , що хворіють на спадкові хвороби, є ймовірність , що генетично це може передатись Вашій дитині. Проконсультуйтесь із лікарем, перш ніж завагітніти, — він скерує Вас до спеціаліста з генетики . Знання біохімічних механізмів розвитку захворювання допомагає запобігти їм,  або полегшити їхній перебіг. Проте слід памятати , що виліковується тільки хвороба , а вилікувана людина продовжує залишатись носієм дефектного гена і може передати його своїм нащадкам. Також в багатьох випадках здоров’я дитини є під загрозою тільки тоді, коли обоє батьків мають ген, що зумовлює хворобу, тому сильно хвилюватись не варто.


  Хронічні захворювання:


Якщо Ви , чи Ваш партнер маєте хронічні захворювання ,і постійно приймаєте медичні препарати, щоб підтримувати нормальний стан , перш ніж планувати вагітність  потрібно порадитися з лікарем . Під час вагітності організм жінки перебудовується , та починає працювати по іншому , та й ембріон не в змозі сам себе захистити , бо фільтрувальні органи нирка та печінка не працюють повноцінно. У перші три місяці вагітності плід дуже чутливий до різних несприятливих подразників . Приблизно на четвертому місяці вагітності закінчується розвиток плаценти , яка й зможе взяти на себе функцію захисного бар*єру. Тому лікар може замінити або відмінить ліки, які Ви вживаєте,допоможе  підібрати правильну дозу ,щоб ліки  не ускладнювали запліднення , та не впливали на ембріон .


   Оральні контрациптиви:


Якщо Ви бажаєте завагітніти, то припиніть вживати препарати, що містять жіночі статеві гормони і дайте організму змогу повернутись до звичайного циклу. Почекайте  доки у Вас минуть три місячні цикли, перш ніж намагатиметесь завагітніти (у цей час можете використовувати презерватив або ковпачок). Якщо Ви завагітнієте раніше, то це ускладнить визначення дати народження Вашої дитини.


   Шкідливість умов праці:


У разі прагнення завагітніти переконайтесь, що Ви не зазнаєте жодного ризику на роботі, що міг би зменшити можливість запліднення або шкідливо вплинути на дитину. У разі чого , варто перечитати свої права , про які розгорнуто Ви зможете дізнатися з Кодексу законів про працю України , стаття 178.


    Вага та харчування:


Найліпше підтримувати масу відповідно до зросту принаймні за шість місяців до вагітності. Якщо ж Ви важите більше або менше норми, порадьтеся з лікарем. Навіть у разі серйозних проблем з масою ніколи не починайте дієти під час вагітності: Ви можете позбавити дитину життєво важливих поживних речовин. Різноманітний , збалансований раціон , та повноцінний прийом їжі на день, потрібен, як Вам, так і майбутньому малюку. Важливим елементом , для нормального розвитку плоду є фолієва кислота (фолат або фолацин )-вітамін групи В. У ній є поживні речовини , які дають змогу запобігти вадам розвитку нервової трубки , з якої формується спинний мозок дитини. Натуральним джерелом фолієвої кислоти є овочі з темно-зеленим листям (шпинат і броколі), деякі фрукти (особливо цитрусові), бобові (квасоля, горох), зародки пшениці, дріжджі та жовтки яєць. Потрібно їсти овочі, що приготовані на пару, або сирі. Деякі харчі спеціально збагачені фолієвою кислотою; передусім це вироби з зерна (хліб, рис, макаронні вироби).
Однак для забезпечення необхід¬ного рівня фолієвої кислоти недостатньо вживати тільки харчові продукти. З метою ефективної профілактики треба додатково приймати цей препарат одразу після припинення контрацепції. Перед вживанням будь яких медичних препаратів, проконсультуйтесь з лікарем.

Шкідливі звички та інші ризики:

Якщо Ви плануєте вагітність , то Вам і батькові потрібно припинити курити і вживати алкоголь, оскільки це може шкідливо  впливати на плідність обох. Вони небезпечні для розвитку дитини, як до, так і після народження. Ніхто не знає, що таке безпечний рівень алкоголю, тому радимо не вживати його взагалі. У матерів, які курять,більша ймовірність народження недоношеної дитини , або дитини з малою масою тіла. Куріння також підвищує ризик викидня , мертвонародженої дитини, неправильно сформованої або яка може померти одразу ж після пологів. Чим більше Ви курите, тим більший ризик. Лікарі вважають, що пасивне куріння також може зашкодити немовляті, тому остерігайтесь цигарковою диму під час вагітності. Якщо Ваш партнер курить, заохочуйте його кинути курити. Здоров’я майбутнього покоління визначається здоров’ям батьків. Також своєї шкоди можуть завдати фекалії котів чи собак (прибирання за тваринами), сире чи напівсире м'ясо можуть містити вірус токсоплазмозу, який серйозно зашкодить ще ненародженій дитині. Мийте руки, якщо Ви тримали сире м*ясо, і не їжте недовареного.


    Щеплення:


 Якщо Ви захворієте під час вагітності, на кір , краснуху ,свинку, це  може стати причиною серйозних , патологій у дитини,  особливо на ранніх стадіях, коли формуються внутрішні органи у зародка. Хоча ця рекомендація базується на теоретичному ризику , повязаному з тим, що КПК , це жива вакцина , яка протипоказана під час вагітності, і практиці не було зареєстровано випадків вроджених вад через щеплення КПК, краще врахувати цей момент, та перш ніж завагітніти, порадитись з лікарем. Він зробить аналіз крові, який допоможе з’ясувати, чи є у Вас імунітет проти цієї хвороби. Якщо ні, то зробіть щеплення, однак не менше, ніж за три місяці до планованої вагітності.


Стаття написана для загального розвитку та базових знань у даному питанні. В будь-якому випадку завжди консультуйтуйтесь з лікарем, і не дійте самостійно. Самолікування шкодить здоров"ю.


Коли Ви пройшли всі підготовчі етапи усвідомленого батьківства , і стали щасливими батьками малюка , ми завжди чекаємо на Вас у нашому сервісі продажу, прокату , оренду дитячих товарів Baby Service Луцьк . У нас Ви можете взяти в користування потрібний Вам гаджет , що спростить догляд за немовлям, та зробить материнство легким . Ваги дитячі, молоковідсмоктувачі електричні , заколисуючі центри, стрибунці, ходунці, це , та багато іншого в Baby Service Луцьк.