укррус

Телефони у Луцьку

 • (097) 714-28-28
 • (050) 714-28-28

Що робити при підвищеній температурі у дитини?

Одне з найяскравіших і тривожних проявів інфекції - це підвищення температури тіла у дитини- лихоманка. Що ж таке лихоманка з точки зору імунного захисту? Залишки уражених мікробів і речовин , за допомогою яких імунні клітини - фагоцити і лімфоцити - обмінюються сигналами, є пірогенами. тобто здатні підвищувати температуру тіла . Одне з найголовніших завдань лихоманки - стимулювати вироблення інтерферонів - факторів імунного захисту організму, які є універсальними воїнами, що борються з усіма видами вірусів, бактерій і паразитів.

 


Отримано безліч доказів, що температура тіла дитини - це організований і координованій процес. Якщо температура тіла підвищується - це означає, що процеси тепловіддачі в організмі, які вимагають багато енергії, свідомо гальмуються, а процеси теплоутворення, навпаки, працюють в повну силу.
Коли потрібно знижувати лихоманку?
Відносний показник до застосування жарознижуючих засобів - це тривале (більше 3 днів) підвищення температури вище 38°С, яке супроводжується наполегливою відмовою від прийому їжі. Знижується здатність травних органів знешкоджувати токсини. В цьому стані організм дитини не заповнює з їжею запас сил, і отримання енергії йде по вимушеному - альтернативному шляху. Утворюється ацетон, викликає інтенсивний головний біль, біль в животі, повторну блювоту. Ви можете при цьому відчути запах ацетону в повітрі, що видихає дитина.


У Baby Service Ви завжди можете скористатися послугою прокату, оренди дитячих ваг, щоб легко в домашніх умовах мати змогу контролювати вагу вашої дитини.


Важливо : є малюки, в яких навіть незначне підвищення температури тіла може спровокувати розвиток загрозливих для життя станів. До цієї групи ризику ,щодо розвитку ускладнень на фоні гарячки відносять дітей:

 • перших трьох місяців життя;
 • із схильністю до судом;
 • із хворобами центральної нервової системи;
 • із вадами серця та судин;
 • із деяким спадковими аномаліями обміну речовин типу галактоземії, фенілкетонурії тощо.


  Про здоров*я немовлят перших 7 місяців Ви можете дізнатись більше прочитавши статтю «Лікар неонатолог, і його роль у здоров*ї Вашого маляти»

Чим знижувати високу температуру? Слід розуміти, що високу температуру не потрібно знижувати до нормальних цифр. Зменшення лихоманки на 1,5-2 градуси дозволить і зберегти її сенс для імунного захисту, і полегшити стан дитини. Необхідно пам'ятати, механізми тепловіддачі - це випаровування води і розширення судин шкіри. Перше завдання батьків - сильно напоїти дитину, яку лихоманить. Можна давати воду, компот, морс, неміцний солодкий чай. Соки для цього не підходять, вони і занадто концентровані. Для поліпшення випаровування з шкіри можна обтирати дитину водою кімнатної температури, Спирт для цих цілей не годиться, тому що він активно всмоктується через шкіру і може викликати отруєння.
В даний час відомо безліч жарознижуючих препаратів, які можна застосовувати для пониження температури тіла у дітей. їх ділять на дві групи - нестероїдні протизапальні засоби (ацетилсаліцилова кислота. Ібупрофен, анальгін) і парацетамол. У кожної групи є протипоказання. Так, у зв'язку з великою кількістю небезпечних ускладнень дітям до 14 рокІв взагалі заборонено застосовувати ацетилсаліцилову кислоту (аспірин). Анальгін застосовується до дітей до 12 років тільки за призначенням лікаря, тому що відомо, що він може викликати Імунодефіцитний стан - агранулоцитоз а також шок при швидкому зниженні підвищеної температури тіла до нормальних цифр. Тож перед вживання будь яких ліків варто порадитись з лікарем. 

Адреса та телефони дитячих поліклінік, лікарень та амбулаторій міста Луцька Ви можете знайти  тут.

 

 • Важливо! Яким би чудовим не був жарознижуючий препарат, всім батькам треба знати що:
 • Жарознижувальні засоби не лікують основне захворювання, вони просто усувають один з неприємних симптомів;
 • Жарознижувальні засоби не можна застосовувати без призначення лікаря більше 3 днів;
 • Необгрунтоване застосування жарознижуючих препаратів може затягнути хворобу.


  Якщо по рекомендаціям лікаря Вам знадобляться інгалятори, кварцові лампи, лампи від жовтяниці, зволожувачі повітря  Ви завжди можете звернутися у сервіс прокату, оренди Baby Service Луцьк , та взяти необхідну Вам річ у користування .


  Цікаво знати що: регуляція сталості температурного середовища організму залежить від віку дитини та індивідуальної зрілості системи терморегуляції. Так, наприклад, доношені новонароджені діти вже здатні підтримувати постійну температуру тіла, але вони легко перегріваються. Коли ви виявили підвищену температуру тіла в немовляти ,але не спостерігається млявості у поведінці, перевірте спочатку, чи легко воно одягнене, розпеленайте, роздягніть дитя, дайте йому можливість вільно порухатися деякий час, прийняти "повітряну ванну". Температура тіла в дітей раннього віку часто змінюється, і залежить це від дії різноманітних факторів - їжі, сну, психічного та емоційного стану. Можливо, підвищення температури виникло після того, як дитина довгий час плакала, сварилась або грала в рухливі ігри.


  Прочитавши цю статтю в будь якому випадку потрібно проконсультуватися з лікарем, і не діяти самостійно. Адже стаття написана для загального розвитку і обізнання.
  Тож будьте здорові і не хворійте. Ваш Baby Service Луцьк.