укррус

Телефони у Луцьку

  • (097) 714-28-28
  • (050) 714-28-28

Цього треба навчити кожну дитину.

Готуючи малюка до "виходу у світ" батьки повинні заклаcти фундамент основних практик, спираючись на які, дитина у дорослому житті буде відчувати себе впевнено та самостійно.

Отож, що потрібно навчити дитину?

1.Дівчатка і хлопчики рівні, поважати потрібно і тих, і інших.

Повага - це якість, про яку дитина повинна знати, до неї потрібно привчати.Зокрема йдеться й про повагу до однолітків незалежно від їх статі.

2.Не бійся помилятися.

Вчитися на чужих помилках - талант, який дається не всім. Важливо вміти отримати користь і зі своїх поразок. Навчіть дитину не боятися програвати і допускати помилки.

3.Оцінки - це не головне. Головне - знання. Скільки батьків сварять дітей за кожну оцінку, яка не відповідає їхнім очікуванням. Але ж бали не завжди показник знань. Можливо, ваша дитина просто вміло списує. Закладіть їй з дитинства думку про те, що знання набагато важливіші за оцінки.

4.Батьки не вороги, до них завжди можна звернутися за допомогою. Бути другом для своєї дитини виходить не у всіх, тим паче, якщо в неї вже є друзі. І все, що потрібно, це хороші батьки, які у всьому знають міру. Покажіть дитині, що вам можна довіряти. Повчальний тон або крики не найкращий для цього спосіб.

5.Не давай себе образити ні хулігану, ні вчителю, нікому. Часто батьки показують, що друзі, вчитель або просто інші люди авторитетніші за дитину.Через це народжується купа комплексів і неможливість відстояти свою думку. Розкажіть, що повага - це важливо, але мати свою точку зору і в деяких ситуаціях давати відсіч теж необхідно. Але робити це треба правильно.

6.Не роби те, що не подобається, щоб заслужити схвалення інших. Дитина не завжди розуміє, що популярність - це не головне в житті, і прагне всіма силами її дістати.Покажіть своїм прикладом, що важливіше бути чесним і порядним, ніж переступати через свої принципи і підлаштовуватися під інших людей.

7.Не бійся питати, якщо щось не зрозумів. Ставити запитання - це нормально. І це краще, ніж сидіти з розумним виглядом, нічого насправді не розуміючи.сДобре, якщо ваша дитина засвоїть це ще в дитинстві.

8.Завжди говори, якщо ти погано себе почуваєш. Ні погані оцінки, ні злість вчителя не повинні стати причиною, через яку дитина боїться сказати про своє самопочуття. Здоров"я  важливіше за все. І цю думку варто донести до дитини якомога раніше.

9.Стався поважно до природи. Як часто ми скаржимося на брудні вулиці, засмічені парки та витоптані клумби? У питанні поваги до природи варто починати з самих себе, а потім навчати цьому своїх дітей. Тільки в цьому випадку результат дійсно буде очевидним.

10.Навчися говорити "ні". Дорослим, вчителям, друзям і навіть вам самим. Адже ви ростите особистість, а не людину, яка беззаперечно повинна підкорятися.  Уміння говорити "ні" стане в пригоді чаду в дорослому житті.

Батьківська мрія – виростити виховану та добру дитину, з відчуттям здорової самооцінки. Але не забуваймо, що діти в першу чергу наслідують батьків, вони для них приклад того, як слід поводитись у житті, як реагувати на оточуючу дійсність.  І перш, ніж звинувачувати школу або коло друзів своєї дитини, варто поглянути на себе, спробувати критично оцінити власні дії.

 Дитині важливо, щоб її любили, щоб вона була важливою, найкращою для своїх батьків. І для цього потрібно лише декілька хвилин спілкування щодня, насичених щирою співучастю. Будьте з нею відверті, не забувайте хвалити, частіше робіть щось разом із нею. Любов до дитини виховує не лише дитину, але й вас. Батьки мають стати для дітей носіями позитивних емоцій і моральних цінностей.