укррус

Телефони у Луцьку

  • (097) 714-28-28
  • (050) 714-28-28

Автокрісло- це не лише зручно, а й безпечно для дитини.

Безвізовий режим з країнами Євросоюзу без сумніву  відкрив нові можливості в подорожах для багатьох українських сімей. При виборі транспорту, у таку закордонну поїздку, більшість українців  найчастіше надають перевагу подорожам на власному авто. Якщо поїздка ця сімейна, а  вас у автомобілі буде маленький пасажир ,варто обов*язково попіклуватися про його безпеку. В Україні обов*язковою вимогою «Правил дорожнього руху» пункт 21.11.б,

за якою  дітей, зріст яких менше 145 см або тих, що не досягли 12-річного віку, забороняється перевозити: у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу та на передньому сидінні легкового автомобіля без використання зазначених спеціальних засобів. Якщо в Україні більш-менш все просто ,то при закордонній поїздці , водії, у яких є діти, просто зобов’язані знати всі правила перевезення дитини в машині в інших країнах. За кордоном, вже дуже давно заборонено перевозити дитину в салоні автомобіля без спеціального крісла. До України така практика прийшла декілька років тому, але стрімко набрала популярності. Перш за все, батьки не переживають, що дитина травмується при різкому гальмуванні. Та й малюкові набагато комфортніше їхати в спеціальній люльці, аніж сидячи на колінах у дорослого.

Існує кілька типів автокрісел, залежно від віку і ваги дитини. Відповідно до стандарту ECE R44/04 вони розділені на 4 групи: 0-3. Однак вони можуть бути об’єднані у більші групи. Тож давайте розберемося, які категорії крісел бувають , і як його підібрати Вашій дитині:

    • група 0, де  вага дитини — до 10 кг. Категорія розрахована на приблизний вік від народження до 6-9 місяців
    • група 0+ Вага дитини — до 13 кг. Категорія розрахована на приблизний вік від народження до 12-15  місяців.

Вікову категорію ми написали так , як вказано на самих автокріслах, але з практики можемо вас запевнити, що після семи місяців діти відмовляються в ноьму сидіти...Цим двом категоріям підходить одинакові технічні характеристики ,а саме: можливість прикріпити лише проти руху автомобіля, або ж боком до напрямку руху на задньому сидінні (якщо це передбачено конструкцією автокрісла ), Автокрісло – люлька, переноска , так її ще називають, дуже зручна крім подорожей ,ще й повсякденному використанні, крісло має ручку, тож  коли малюк заснув, його можна перенести не розбудивши  в потрібне Вам місце . Малюк в ньому знаходиться в  напів-лежачому положенні , аби зменьшити навантаження на хребет. Крісло має спеціальні пази, аби прикріпити пасками безпеки до автомобіля, дитина  в свою чергу  прикріплена трьома, чи п*яти точковими ременями безпеки, що вконструйовані в модель автокрісла .Також є моделі, які кріплять на так звані бази, що приєднані до салону автомобіля за допомогоюсистеми ISOFIX, таким чином простіше здійснювати монтаж , демонтаж сидіння.

  • група 0+/1 , де вага дитини до 18  кг. Категорія розрахована на приблизний вік від народження до 1.5-2.5 років ,в залежності від фізіологічних особливостей дитини. Перевага цієї категорії , що крісло має регулятор кута нахилу, зазвичай три ,чотири режими, що зручно під час далеких поїздок. Автокрісло можливо зафіксувати на задньому сидінні  двома способами , в залежності від віку дитини, від 0-13 кг проти руху автомобіля,  від 9-18 кг за рухом автомобіля.
  • група 1 , де вага дитини від 9 до 18 кг .Крісло розраховане на вік  від 1 до 4-5  років, воно  має регулятор кута нахилу,  три  режими, що дозволяє регулювати положення сидяче, напівсидячи та напівлежаче, таким чином зменшивши навантаження на хребет.
  • група 1/2,  де вага дитини від  9 до 25 кг.  Категорія крісел має більший внутрішні об’єм за всі вище вказані. Такі крісла розраховані на дитину віком від 1 до 7 років, деякі моделі мають додаткову вкладку для немовлят.(Якщо її нема, то у спеціалізованих магазинах її можна докупити.)Крісло встановлюється за рухом автомобіля.
  • група 1/2/ 3,де вага дитини від 9 до 36 кг. Крісла цієї групи призначені для дітей від 9 місяців до 12 років. Якщо дитина менша, то спинка регулюється в положення напівлежачи, а дитина фіксується внутрішніми ременями безпеки. При потребі, в майбутньому з крісел знімається спинка і можна  перевозити дитину на подушці- бустері, яка кріпиться разом з дитиною штатним паском безпеки.

     

  • група 2/3  , де вага дитини від 15 до 36 кг. Охоплює приблизний вік від 6 до 12 років. Крісло може вже не  мати  внутрішніх ременів безпеки, аби не сковували рухи дитини.
  • група 3 «бустер» , де вага дитини від 22 до 36 кг. Встановлюються обличчям по ходу руху, кріпиться бустер на штатні ремені безпеки разом з дитиною. Він  допоможе посадити дитину на потрібну висоту, і тоді ремені безпеки ляжуть так як і належить, при цьому дитина буде захищена і надійно зафіксована. Ремені повинні проходити чітко через ключицю і грудну клітку дитини, і кріпитися в області стегон. Якщо ж ремінь не буде знаходитися в такому положенні, тоді він буде проходити в області шиї та живота. Це дуже небезпечно, тому що у випадку ДТП або крутому маневрі, є загроза отримати внутрішні пошкодження органів, задуху або навіть смерть. Тому вони заборонені до використання у деяких країнах світу і не допускаються до сертифікації, як ті, що не відповідають вимогам Правил ЄЕК ООН.

    Не лякайтесь цьму великому списку адже, вищесказані дитячі автокрісла можуть відповідати як одній, так  кільком ваговим групам. Та аби воно  виконувало свої захисні функції, забезпечило безпеку в разі ДТП, при екстреному гальмуванні , чи різкому маневрі  ,ні в якому разі не варто купувати автокрісло на виріст, адже  потрібно підбирати враховуючи вагу і ріст дитини, фізіологічні особливості, а ще важливо, щоб дитяче автокрісло було правильно закріплене в салоні автомобіля, а дитина в ньому була правильно та надійно пристебнута.. Хоча існують автокрісла , що охоплюють всі категорії, від 0до 36 кілограм – так звані крісла трансформери, але і коштують вони відповідно…

    Отож можна підвести підсумки:

  • автокрісла допомагають малюкам подорожувати з комфортом, тому що при розробці конструкції враховують антропометричні дані дитини.
  • правильно підібране автокрісло знижує ризик отримати травму під час ДТП.
  • Завжди варто  показати дитині особистий приклад і  пристібатися ременем безпеки  в автомобілі.
  •  автокрісло — це не єдина складова безпеки дитини. Батьки, будучи за кермом, завжди повинні пам'ятати про обережність при водінні.

    Дотримуючись правил дорожнього руху і правил перевезення дітей в автомобілі, ваші подорожі не будуть затьмарені ні аваріями, ні непотрібними штрафами. Будьте уважними на дорогах, і отримуйте задоволення від сімейного туризму! Гарних Вам подорожей!

     Ваш Бебі сервіс.