укррус

Телефони у Луцьку

 • (097) 714-28-28
 • (050) 714-28-28

Незамінна помічниця мами - няня

В наші дні багатьом родинам все важче і важче обходитись без допомоги няні. З різних причин: мами або вчаться, або ведуть активний спосіб життя, продовжують працювати, або не впевнені в своїх педагогічних талантах і хочуть бачити поруч досвідченого професіонала. Якщо ж в сім'ї кілька дітей різного віку, без няні обійтися дуже важко. Далеко не всі можуть розраховувати на допомогу бабусь, адже сучасні бабусі в більшості своїй теж десь працюють і не поспішають виходити на пенсію. Але якою б не була причина, яка спонукала родину почати пошук няні, молодим батькам насамперед варто добре подумати, як і де її шукати, як оцінити її компетентність і як уникнути небажаних підводних каменів, з якими є ймовірність зіткнутися.

 

Якщо ви вирішите довірити свою дитину подрузі або знайомій, то ймовірно, що вам доведеться відповідати на досить часті дзвінки, оскільки у людини, яка вперше залишилася з незнайомою дитиною, і не знає всіх тонкощів догляду за нею, може виникати маса різних питань, які вона не в силі буде сама розв'язати. Найкраще знайти няню для дитини, тоді ви будете мати гарантію, що ваша ділова зустріч або поїздка за місто не буде перервана несподіваним дзвінком. Няня, дозволить вам вирішити багато питань, і тому, ви можете розраховувати повертаючись додому, побачити вельми задоволеного і в повному порядку свого малюка. Няня забезпечить йому цілком цікаве проведення часу.  

Природно, багато що залежить від того, потрібна няня для дитини на постійну роботу, чи вона буде приходить за певним графіком? Однак, з іншого боку, безпека і комфорт вашого малюка просто безцінні, і власні нерви також не купиш. Тому, не варто економити на таких речах, як відмінне самопочуття своїх дітей. 

   Де шукати няню? За законами ринку, якщо на послугу є попит, знайдеться і пропозиція. У кожному місті функціонують спеціальні агентства, що обіцяють надати батькам найкращих і кваліфікованих нянь. Інше питання - наскільки можна довіряти рекламним обіцянкам. 

   Звичайно, що багато агентств працюють професійно, і хороші няні у них є. Найчастіше немає іншого - відпрацьованої технології ідеального підбору няні для кожної конкретної сім'ї. Тому часто відгуки людей, які користувалися послугами агентств, виявляються негативними. 

     Успіх роботи няні залежить не від наявності у неї диплома про педагогічну освіту або про закінчення спеціальних курсів, а скоріше про рівня довіри та взаєморозуміння між нею, мамою і малюком. А гарантувати, що няня підійде і мамі, і дитині, не може жодне агентство. 

    Багато мам намагаються знаходити нянь самостійно: через інтернет або по оголошеннях в газеті. З одного боку, пошуки навмання дають більшу свободу вибору, але з іншого - кінцевий результат залежить від уміння правильно оцінювати людей і взагалі вибирати. 

    Хорошу няню підібрати дуже важко. На послуги істинного професіонала стоять черги охочих. Імовірність, що така няня стане давати оголошення про пошук роботи, або відгукнеться на ваше оголошення, мізерно мала. Зате дуже ймовірно, що ви зіткнетеся з жінкою, яка буде красиво розповідати, що вона успішно виняньчила десятки дітей, і зараз нібито вибирає, кому з можливих наймачів віддати перевагу. У цьому випадку треба відразу насторожитися і подумати: а що саме вона шукає? Може, нею рухає не любов до дітей, а матеріальна вигода? Ідеальний варіант - взяти няню, яка працювала у когось із ваших знайомих. Однак інформація про неї повинна надходити з перших рук, а не від сторонніх людей, які не бачили тітку Галю в очі, а тільки чули про неї від третіх-четвертих осіб. Якщо ця умова дотримана, відгуки про знайдені таким способом нянях, як правило, дуже хороші. 

      Коли запрошувати няню? Цей пункт можна було б особливо не виділяти (адже бажання знайти няню саме по собі означає, що потреба в її допомоги виникла), якби не один дуже важливий психологічний аспект. Останнім часом великого поширення набула тенденція брати нянь для новонародженого малюка, а в цій ситуації зерно конфлікту закладено напочатку: малюк може прив'язатися до няні сильніше, ніж до мами. Дитина до року схильна психологічному впливу людини, яка знаходиться поруч з нею довгий час, і немає нічого хорошого, якщо няня в дитячому сприйнятті мимоволі відтіснить матір на другий план. Забувати про це не можна, інакше через деякий час почнуться ревнощі та образи на те, що малюк няню «любить більше». І няня в цьому не винна - вона всього лише чесно виконувала свої обов'язки, просто дитина так влаштована. Щоб не виникла така ситуація, мамі треба заздалегідь продумати контрзаходи, враховуючи те, що няня не повинна перебувати з малюком більше 3 - 4 годин. Решту часу малюк повинен проводити якщо не з мамою, то з татом, бабусею чи дідусем. Близькі родичі - це продовження батьків, і не біда, якщо малюк стане орієнтуватися на них. Немовля відчуває потребу в ласці, в контакті, і отримати їх він повинен від самої рідної йому людини. Передоручаючи малюка няні, мама повинна розуміти, що вона робить і чим ризикує. 

    У вихованні дитини раннього віку досвід співпраці з нянею оцінюється як позитивний саме у тих випадках, коли няня займається малюком не більше 4 годин. Тоді фактор впливу сторонньої людини на прихильність малюка істотної ролі не грає. Те ж саме стосується ситуацій, коли няня возиться з дитиною довго, але мама все одно знаходиться десь поруч (частіше так буває в сім'ях з дітьми різного віку) - тоді стороння допомога сприймається саме як допомогу. 

Сучасна няня, це досить кваліфікований і досвідчений фахівець займається доглядом за дітьми. Вона повинна володіти всіма необхідними знаннями, що забезпечують ефективний догляд за дітьми будь-якого віку і справлятися з будь-якою ситуацією у відсутність господарів.

                    Рекомендації для мам, які вибирають няню:

 • При знайомстві з нянею батькам малюка обов'язково потрібно поцікавитися станом її здоров'я. Особливу увагу треба звернути на інфекційні хвороби. Якщо няню ви запрошуєте для малюка, який ще не ходить самостійно, важливо правильно оцінити її фізичний стан: чи зможе вона підняти дитину, стати  навпочіпки або звезти по сходинках коляску. 

 • Обов'язково поцікавтеся послужним списком няні, окремо виділивши для себе, чому і коли вона розлучилася з попереднім підопічним. Кращий варіант - якщо малюк, за яким вона доглядала, пішов у дитячий садок або школу. Це означає, що «точка розставання» няні з дитиною була логічною (в житті малюка просто настав новий етап). Але якщо няня посилається на те, що «батьки поїхали», або говорить про причини розставання занадто неконкретно, швидше за все це свідчить про те, що з попередниками у неї виникли проблеми. Постарайтеся в цьому випадку отримати додаткову інформацію. Можливо, попередня сім'я дійсно змінила місце проживання. І в будь-якому випадку буде не зайвим попросити няню надати рекомендаційні листи від попередніх клієнтів. 

 • Також важлива наявніст, або відсутність у няні материнського досвіду. Якщо у няні є діти, або навіть вона вже стала бабусею, варто розпитати її про це докладніше. Розповідаючи про рідних, няня, як будь-яка нормальна жінка, краще розкриється. Зверніть увагу, чому вона радіє, за що хвалить своїх дітей, а що її засмучує. Якщо її думку викликало у вас відповідний відгук, можна припустити, що вам вдасться знайти взаєморозуміння. 

 • Постарайтеся довідатися про релігійні переконання няні або про те, чи є у неї особливі погляди щодо релігії. Досвід показує, що жінки, які дотримуються різних нетрадиційних релігійних напрямків (у тому числі сумнівних сект), нерідко прагнуть працювати нянями. На жаль, нічим хорошим це не закінчується. Позитивних відгуків про таку співпрацю немає. 

  І взагалі, в будь-якому випадку для вибору няні треба запастися великою кількістю часу і терпіння. Добре, якщо ви зможете знайти відповідну кандидатуру за 2 - 3 місяці. 

        Няня знайдена. Що далі? Не поспішайте відразу домовлятися з нею про тривале співробітництво. Обмежтеся для початку випробувальним терміном, після закінчення якого і ви зможете відмовитися від послуг няні, і няня, в свою чергу, від роботи з вами. 

         Принципово важливо обговорити якомога більше деталей роботи. В ідеалі варто скласти письмово докладний «трудовий договір», куди буде входити все, починаючи від часу догляду-приходу няні і закінчуючи питаннями її харчування, проїзду, одягу та іншого. Бувають випадки, наприклад, коли мама не хоче, щоб няня користувалася парфумами, або няня упирається в своєму бажанні з'їсти на обід принесений з дому в баночці суп. Чим більше нюансів ви вирішите з самого початку, тим легше вам буде потім. 

        Звичайно, не варто, ледь підписавши договір, тікати на роботу. Необхідний період звикання дитини до няні. Оптимальний варіант, коли няня спочатку приходить ненадовго, перебуваючи в родині ніби би в ролі подружки і поступово підключаючись до догляду за малюком. Перше знайомство з нянею може відбутися, наприклад, на прогулянці: домовилися, зустрілися нібито випадково, а потім прийшли додому разом. 

      Дуже важливо в цей час поспостерігати за реакцією малюка. Якщо няня сподобалася вам, а йому ні, краще довіритися думці дитини, адже саме йому з нею проводити дозвілля. 

       І не забувайте, що няня - професія, яка вимагає як уваги, так і поваги. Няня не прислуга, вона чи не член сім'ї, близька для дитини людина. Однак певну дистанцію все ж треба зберігати. Няня теж жива людина, і якщо емоційна прив'язаність між нею і дитиною виявиться занадто сильною, це не піде на користь ні їй, ні малюкові, ні вам. 

       Альтернативою мамі, а ще й дитячому садку в останній час служать так звані домашні дитячі садки. Зазвичай виглядає це так: якась мама, яка сидить вдома зі своїм малюком, за певну плату доглядає ще за декількома малюками. Чи варто користуватися такою послугою, залежить від умов, квартири і кількості взятих під нагляд дітей. 

       Хто б не залишався з малюком, треба обов'язково звертати увагу на поведінку дитини. Якщо після перебування з цією людиною малюк погано їсть, поводиться нервово, погано спить - скоріше всього, у вашу відсутність він переніс сильний стрес. З цим треба терміново розбиратися, особливо якщо про якусь надзвичайну подію у вашу відсутність вам не повідомили. 


 Якщо вам вдасться знайти хорошу няню для дитини, то, безсумнівно, у вас, нарешті, може знайтися час для чудового відпочинку, про який ви давно мріяли, і ви зможете повернутися до свого малюка в стані радості і гарній фізичній формі. 

               Тож вдалого вам вибору!