Як виховати маленького генія?
Геніальність - вища міра творчої обдарованості людини. Помилково думати що генієм народжуються. Всього можна навчитися та досягнути самому. Батьки також здатні виховати розумну дитину, якщо докладуть великих зусиль, будуть морально та емоційно готові розвивати у своєму маляти лише найкраще.
Щоб не втратити можливість розвинути талант дитини, необхідно знати, що походження генія укладено в певному часовому відрізку, і цей вік від народження до шести років. Після шести років зробити з дитини генія надзвичайно складно. А значить, перші шість років життя надзвичайно цінні для навчання вашої дитини.
Коли дорослий бачить дитину що сидить на землі і перебирає листочок, гілочку і кришечку від пляшки, він думає, що дитина грає зі сміттям і не розвивається? Тому, що ми, дорослі, знаємо, що це сміття. І грати з ним неприйнятно. І сидіти на землі не пристойно. А для дитини це і є розвиток. Гілочки і листочки між собою не схожі. А кришечки від пляшок майже всі однакові. Зате гілочки і листочки майже всі однакового кольору, тоді як кришечки – різного. Гілочку можна зламати, листочок порвати, а з кришечкою зовсім нічого не можна зробити. Хіба що втратити. Тільки от у дорослого на це умовивід йде 1-2 секунди, а дитина може витратити годину пізнаючи нові і нові властивості тих чи інших предметів.
Отже, дайте дитині шанс самій пізнавати світ! Купуйте різноманітні іграшки. Вони повинні бути і розвиваючими, і дурними, і красивими, і не дуже, і веселими і сумними, і старими, і новими. Через іграшки дитина дізнається світ. Не позбавляйте його світу. Хоче грати гілочкою – нехай. Коли награється – візьметься за дорогущий конструктор. А потім знайде каштанчик.)
Поруч з підростаючим генієм повинна знаходитися людина емоційно багата, емоційно щедра. Фрейд, наприклад, сказав: «Впевненими кроками йде по життю та людина, яка є безумовним улюбленцем своєї матері», «Я люблю тебе за те, що ти є» - це духовна любов. Виховання відіграє важливу роль у житті дитини.
Мама – втілення всього – це і комфорт і впевненість у власних силах, і захист. Мама – приклад і вчитель.
Не позбавляйте дитину всього цього – любіть його і будьте поруч. Допоможіть і підкажіть – але тільки, коли бачите, що дитині самій не впоратися. Інакше виростите ледаря і будете все за нього робити або вирішувати.
Любов до дитини це не тільки обнімашки-целовашки і всякі мімімі. Це вчасно сказане слово і своєчасна заборона. Дітям потрібні рамки – так їх світ має чітко окреслені межі і вони відчувають себе в безпеці.
Коли дитину люблять для власного самоствердження, як продовження самого себе - це любов аморальна. Тому батьки, які прагнуть виховати генія, реалізуючи в дитині власні прагнення, мрії, при цьому ігноруючи вподобання своєї дитини, ніколи не досягнуть бажаного.Не можна примушувати дитину робити те, чого вона хоче, відвідувати ті гуртки, які їй не подобаються. Дитина сама повинна бути зацікавленою у тому, що вона робить.
Одним із найважливіших факторів, які впливають на розвиток інтелектуальних здібностей, є читання. До того ж, якщо батьки постійно спілкуються з дитиною, розповідають їй про навколишній світ, про різні цікаві речі, уява дитини розвивається, сприяючи таким чином формуванню світогляду.
Ще один спосіб розвитку дитини - методика Домана (карточки Домана), кожну картку короткочасно показують вашому малюкові. Головне в цьому методі - навчати швидко та весело, щоб ваша дитина не занудьгувала, а тому заняття повинні бути короткими.
За допомогою цих карток ваша дитина може дізнатися, що в городі росте картопля, цибуля, капуста, часник та ін., вивчити цифри і елементарні математичні операції, а ще за бажанням вивчити англійську. Глен Доман, американський лікар-фізіотерапевт, рекомендує займатися з малюком від 3 місяців, адже чим менша дитина, тим сприйнятливіше працює її мозок. Картки Домана підходять як для дівчаток, так і для хлопчиків.
Ви почали займатися з дитиною модною методикою з народження, і за рік не досягли успіху? А он та мама один раз розповіла своєму малюкові кумедний віршик – і він тут же повторив? Чудово. А ваш малюк, може, ще не дозрів. Модна методика не підходить. Або йому просто потрібно більше часу. Не порівнюйте дитину з іншими.
Всі дітки різні. Хтось освоює певні навички швидко, хтось – повільно. Хтось – дуууже повільно. І що? Всі здорові малюки без відхилень рано чи пізно почнуть повзати, ходити, говорити і задавати питання. Важливо не пропустити цей момент. Батьки не повинні підштовхувати і квапити дитину – вони повинні бути напоготові вчасно допомогти малюку.
Кожна мама чи тато можуть проростити в дитині зерно генія, але важливо приділяти дитині достатньо часу, любові і ласки, детально і дохідливо все пояснювати, і тоді вона буде веселою, життєрадісною і сміливою. Не пропустіть свого генія. Дайте дитині вільно розвиватися. Любіть його, допомагайте йому. Знайдіть в дитині ту іскорку, з якої розгориться вогонь.
- Планування сім'ї та підготовка до вагітності.
- Де краще із сім"єю розважитися?
- 21 січня, 4 грудня відзначають Міжнародний день обіймів
- Що робити при підвищеній температурі у дитини?
- Автокрісло- це не лише зручно, а й безпечно для дитини.
- Найкраща прогулянкова дитяча коляска для подорожей - коляска-тростина.
- Цього треба навчити кожну дитину.