укррус

Телефони у Луцьку

  • (097) 714-28-28
  • (050) 714-28-28

Бебі бокс ,пакет малюка, допомога від держави.

Помаленьку крокуємо в Європу…з 1 вересня 2018 року, батькам  новонародженого малюка буде видаватися так званий «Baby Box» -іншим словом пакуночок найнеобхідніших речей на перший період .До складу  входитимуть  дитячі серветки, пелюшки гігієнічні, присипка, олійка, крем, силіконова соска, пустушка, фітозбори для ванночок, пляшка дитяча, підгузки, ковдра, навчальні матеріали і термометр, одяг для малюка на перші місяці , вартість його становитиме приблизно 5000 гривень. Ця сума не враховуватиметься у суму соціальних виплат при народжені дитини.

 

Це перший крок України щодо "Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини" на період до 2021. (До слова,  світова практика  саме «Baby Boxy»  існує з 1938 року, і розповсюджувалась  серед мало забезпечених верств населення…) Дуже символічним є те ,що саме перед днем захисту дітей, 30 травня  Кабінет міністрів України затвердив цю державну соціальну програму ,метою якої є удосконалення державної системи захисту прав та інтересів дитини . За словами заступниці міністра соціальної політики Олександри Чуркіної, цей соціальний проект створений  для запобіганню ранньої дитячої смертності, запобіганню бідності, посилення відчуття турботи з боку держави.

У соціальних мережах  ,в відсотковому співвідношенні ,  ініціативу «пакунку для немовляти» розкритикували ніж схвалили, оскільки молоді мами , майбутні мами кажуть що  «підбір косметики, підгузків ,та й текстильних виробів -  індивідуальна справа кожного «,та й «чекати ,коли його видадуть, багато хто не буде, оскільки такі речі потрібно підготувати заздалегідь «, говорять  інші. Багато хто стверджує ,що» пакунок «не допоможе «превенції дитячої смертності», оскільки в першу чергу потрібно піднімати рівень медицини в державі на європейський рівень .

Також в проекті компенсація витрат за найм доглядальниці, за дитиною віком до 3 років. Важливою  складовою є офіційне найняття няні на роботу, адже тільки у цьому випадку здійснюватиметься виплата, що становить собою , прожитковий  мінімум для дітей віком до шести років. Зараз це 1490 грн на місяць ( з підняттям прожиткового мінімуму ця сума буде зростати).На кінець року, батькам що офіційно наймали няню ,будуть відшкодовані кошти. Послуги нянь почнуть відшкодовувати з 1 січня 2019 року.