Дитячий сон
З народженням малюка у батьків з'являється величезна кількість обов'язків по догляду за новонародженим. Це найнеспокійніший і найважчий період у житті, особливо якщо це перша дитина в сім'ї. Потрібно слідкувати не лише за повноцінним харчуванням малюка, його дозвіллям, навчанням але й за його здоровим сном.
Діти не є зразком дисципліни, особливо це стосується сну. Спочатку дитина спить більшу частину дня, прокидаючись тільки для їжі або зміни підгузників. У більш пізній період діти починають спати менше, але сон завжди є невід'ємною частиною нормального росту і розвитку дитини. Тому дуже важливо щоб батьки знали, як правильно готувати дитину до сну.
Батькам необхідно зрозуміти, що таке дитячий сон, знати його особливості. Новонароджені діти до 3 місяців сплять, як правило, по 15-16 годин на добу. І на відміну від дорослих, які мають фази швидкого і глибоко сну, діти мають більш тривалу фазу швидкого сну. Саме тому дитина прокидається кілька разів на добу, особливо якщо вона голодна або їй не комфортно. З часом це зміниться (коли малюку виповнитися трохи більше 6 місяців), і дитина буде мати більшу тривалість безперервного сну (по 6-7 годин).
Неможливо взяти і змусити дитину лягати спати по команді. На те щоб у малюка виробилася звичка відходу до сну, може знадобитися деякий час ( від кількох днів, до декількох місяців), і батьки повинні запастися терпінням і розумінням.
Першим кроком до привчання дитини до сну є створення комфортних і приємних умови для сну. Ліжечко малюка повинне бути не просто красивим, воно повинне бути комфортним. Якщо це новонароджена дитина на ліжечку необхідно повісити м'які бортики, які захистять її від дерев'яного каркаса, зачепивши м'який бортик, дитина не прокинеться. Важливою умовою відходу до сну є тьмяне світло. А щоб малюку спалося спокійніше - покладіть його улюблену іграшку поруч, вона заспокоїть його, якщо він раптом прокинеться серед ночі.
У вас в сім"ї повинна бути особлива процедура відходу до сну. Це може бути колискова, ритмічне погойдування, інші засинають тільки на руках матері, а для деяких важлива тиша. Все це ви зрозумієте в процесі догляду. Вам лише необхідно встановити процедури, які будуть сигналізувати малюкові про час відходу до сну. Важливо знати, що глибока фаза сну у дітей настає лише через 10-15 хвилин після засипання. Тому якщо дитина заснула на руках або при похитуванні в колисці, зачекайте не менше 10 хвилин, перш ніж перекласти її в ліжечко.
Дуже важливо знати, що кожен раз, коли малюк прокидається, для зміни підгузника або годування, не потрібно голосно розмовляти або грати з ним. Необхідно спокійно виконати необхідні процедури по догляду, так дитина зрозуміє, що їй необхідно повернутися в сон.
Діти сплять не тільки вночі, їм необхідний і денний сон. Він забезпечує спокій і має важливе значення для нормального росту і розвитку малюка. Короткий денний сон дасть дитині не тільки спокій, але і гарантує, що дитина буде готова до нічного сну. Надмірно турботливі батьки іноді дають малюкові занадто довго спати в денний час - це може стати причиною, того що дитина переплутує день з ніччю.
Багато сучасних батьків вважають за краще класти дитину до себе в ліжко. Так вона не заважає їм спати вночі, матерям, які годують груддю не доводиться вставати вночі. Однак рано чи пізно у дитини має з'явитися своє місце для сну. Самостійний сон - це дуже важливий період у житті малюка.
Після проведення ритуалу сну (годування, хитання, колискова, тепла ванна і т.д.) необхідно дуже ніжно і спокійно перекладати дитину в ліжко. Робити це необхідно коли ви бачите, що дитина сонлива і втомлена. У перший час це буде нелегко, малюк буде прокидатися, вередувати, проситися до вас, не варто йти у нього на поводу. Завжди кладіть його в ліжко - не проявляйте слабкість, і не відкладайте переучування «на завтра». З часом він навчиться спати у своєму ліжку.
А найголовніше при вкладанні малюка спати не забудьте про ніжні обійми, поцілунки, поглажування та запевнення в тому, що він найкращий у світі))
Хай Ваші дітки ростуть здорові та щасливі.
Ваш Baby Service Луцьк.
- Планування сім'ї та підготовка до вагітності.
- Де краще із сім"єю розважитися?
- 21 січня, 4 грудня відзначають Міжнародний день обіймів
- Що робити при підвищеній температурі у дитини?
- Автокрісло- це не лише зручно, а й безпечно для дитини.
- Найкраща прогулянкова дитяча коляска для подорожей - коляска-тростина.
- Цього треба навчити кожну дитину.