укррус

Телефони у Луцьку

  • (097) 714-28-28
  • (050) 714-28-28

Як розпізнати, чому малюк плаче?

Як розпізнати, чому малюк плаче?

У перші три місяці свого життя всі діти лякають батьків своїм плачем.  Але це цілком зрозуміло і природньо. Плач- це прохання , крик про допомогу , своєрідна перевірка дорослого: «Ти мене любиш? Ти мені допоможеш? Ти поруч? «- немов запитує дитина. Уявіть собі, що Ви лежите і зовсім безпорадні, а у  Вас щось затекло або почала боліти ручка чи ніжка. А Ви можете тільки кричати. Ви б цим не скористалися? Звичайно скористалися б…

 

 Отже, маля плаче? Спробуємо з*ясувати, що саме його турбує і що воно хоче нам сказати.

Як саме маля плаче? Маля кричить 5-6 секунд, потім робить паузу на 20-30 секунд і чекає на результат. Потім знову кричить приблизно 10 секунд і знову затихає на 20-30 секунд. Так може повторюватися кілька разів, при цьому період плачу поступово збільшується, поки не переходить у суцільний.

Чому? І що робити? " Мамо, візьми мене на ручки! Я тебе не відчуваю!" Малюк просто таким чином кличе маму. Це ж так просто ! Підійдіть , візьміть дитину на руки, поговоріть з нею, обійміть її, дайте їй зрозуміти, що вона не самотня.

Як саме маля плаче? Усе починається з закличного плачу. Якщо мама підійшла та взяла на ручки, але не запропонувала груди чи пляшечку з їжею, то плач переходить у сердитий крик. А ще при цьому маля шукає губами їжу і крутить головою , тоді Ви повинні зрозуміти, чого він хоче. Якщо мати  і після цього не дає груди ,то плач переходить у заливчастий.

Чому? І що робити ? "Я голодний, погодуй мене". Почуття голоду. Між іншим цей плач найпростіше розпізнати, і вжити заходів, тобто погодувати маля. 

Як саме маля плаче? Плач більш схожий на писк, або пхикання, що може перейти в лемент перед моментом сечовипускання, або після, якщо мати не розуміє дитину і не надає їй допомогу.

Чому? І що робити ? "Мені холодно, у мене мокрі пелюшки".  Причина плачу- у дискомфорті. Інакше таку ситуацію не назвеш. Іноді малята плачуть перед сечовипусканням, але це не означає ,що в них щось болить. Перевірте, чи потрібно замінити підгузок. 

Як саме маля плаче? Це плач із відтінком страждання і безвихідності. Досить рівний плач  , що не припиняється , в якому періодично виникають сплески  розпачливого крику, коли біль підсилюється.

Чому? І що робити ? "Мені боляче! Мені страшно та не затишно". І таке буває. Боліти може животик , наприклад. Способів полегшити стан маляти існує декілька: не сповивати, а дати можливість набути зручного положення, покласти на животик теплу пелюшку, зробити кругові ,за часовою стрілкою, поглажування ,поставити газовивідну трубочку.

Як саме маля плаче? Досить рівне пхикання-скарга, що супроводжується позіханням і частим закриванням вічок.

Чому? І що робити ? " Я хочу спатки. Я втомився!"  Бажання заснути. Покачайте малюка на ручках і поспівайте йому колискову пісеньку. 

 Не бійтеся розпестити маля. Воно ще занадто мале для цього . А от додати дитині впевненості в  тому, що її люблять та охороняють, потрібно і можна. Якщо маля плаче, підійдіть  до нього тієї ж секунди. І хто сказав ,що поки малюк безпомічний, йому потрібна тільки мама? Тато потрібний не менше. Він інший. Тато інакше пане, інакше « звучить». Тато по-іншому малюка тримає. Мамині руки м*які  й ніжні, а татові – сильні та надійні. Тато, як правило ,виявляє менше тривоги,. А отже , вселяє в маму і дитину почуття впевненості.  Малюк засвоює емоції батьків, вчиться посміхатися, сумувати, плакати і заспокоюватись. Саме від перших півтора років багато в чому залежить те, як  доросліша дитина буде реагувати на життєві ситуації в майбутньому. Поважайте всі почуття, які відчуває Ваш малюк, допомагайте йому, цінуйте кожну мить проведену з ним, і Вам обов*язково вдасться виховати щасливу, впевнену в собі людину.

Ваш Бебі Сервіс Луцьк.