1 місяць життя немовляти.
1 місяць життя малюка після народження, перші здобутки та вміння, догляд , все що потрібно знати молодим батькам .
В перший тиждень життя, немовля більшу частину доби спить, приблизно 20 годин . Але іноді зустрічаються діти, які сплять набагато менше й більше часу у них минає в активних діях. Маса тіла в перші три дні життя малюка може знизитись до 10 відсотків, не переживайте, адже згодом дитина активно набирає вагу. Це пов*язано з тим, що травна система, кишечник, починають працювати, виділяти меконі, з яким народився малюк.
До кінця першого місяця малюк додає до маси тіла, з якою він народився, близько 600 г, виростає приблизно на 3 см, (конролювати вагу немовляти Ви можете скориставшись вагами для діток, котрі можна взяти в оренду на нашому сервісі), окружність голівки збільшиться на 1,5 – 2 см. Також важливо слідкувати за пуповиною, і вчасно обробляти її. Про те, як потрібно доглядати за нею, написана окрема стаття, яку ми Вам радили обов*язково прочитати, оскільки одним реченням тут не обійтись.
Роспорядок дня і харчування. Тема , яка може розгорнути безліч дискусій, тому розповімо михохідь рекомендації обох сторін. Одні говорять ,що все повинно бути згідно чітко встановленого графіку. Тому з перших днів необхідно організувати режим сну, активності, годування, а годинник повинен стати головним «пультом управління» Пояснюють це тим, що вже в перші чотири тижні немовля вчиться дивитись, слухати, розрізняти кольори і форми, звуки та запахи, а коли немовля невиспане або переспало , голодне , недоглянуте вся ця наука буде даватися дуже тяжко. Інша сторона , відстоюючи свою точку зору, стверджує, що не варто обтяжувати ні себе ,ні малюка графіками, а просто насолоджуватись материнством. Тому в таких матусь маля спить, скільки забажає, їсть коли схотілося, грається «безкінечно» (я признаюсь відверто, що відношусь до категорії саме таких мам), та це не значить , що діти в таких батьків недоглянуті , чи голодні. Єдине , в садочку, школі все згідно розпорядку, і рано чи пізно за графіком все одно доведеться жити, а малюку важко буде переналаштуватися.
Дитина , ще до народження « отримує « деякий «особистий досвід», який допомагає йому на перших порах реалізувати генетичну програму, отриману в дар від своїх близьких і далеких предків . Саме так, мова йде про рефлекси з якими народжується немовля. Одні з них «згасають» , другі зберігаються , вдосконалюються і служать людині все життя. Рефлекси новонародженого необхідно регулярно перевіряти і контролювати , оскільки вони добре демонструють ступінь розвитку новонародженого і відсутність будь-яких відхилень і патологій.
Здобуття фізичних навичок. Малюк вже помічає яскраві предмети. Якщо Ви покажете карапузові брязкальце або м’ячик (поставте предмет на відстані 40-50 см від очей маляти), то побачите, що він стежить за яскравим предметом оченятами. Усього кілька секунд дитина може затримувати погляд на іграшці, але вони вимагали від малюка такої праці! До кінця першого місяця цей експеримент з іграшкою Ви можете повторити. На радість батьків, рухи очей уже будуть більш впевненими. Малюк легко фіксує погляд на іграшці й проводжає її очима: вліво- вправо, униз .Наблизьте своє обличчя до малюка, який лежить на спинці, на відстань 40-50 см, поговоріть із ним, а потім раптом замовкніть і не рухайтеся. Помітили, як відреагував малюк? Він теж завмер і став уважно вдивлятися у Ваше обличчя.
У задзвонив телефон, і Ви помітили, що малюк здригнувся. Коли він чує різкі звуки, то здригається або моргає. Це свідчить про те, Що розвиваються органи слуху. Спробуйте встати так, щоб дитина Вас не бачила, недалеко від неї. Плесніть у долоні. Маля обов’язково здригнеться або моргне. Тому Ви можете сміло починати використовувати брязкальця для того, щоб заспокоїти дитину, яка розплакалася. Важливо! Запам"ятайте, малюк просто так ніколи не плаче, просто його потрібно навчитись розпізнавати.
Для найменших потрібні не дуже голосні брязкальця з ніжними звуками, щоб маля не злякалося. Кілька секунд маля буде тихенько лежати і прислухатися до нових звуків. Між іншим , до кінця першого місяця таке , «слухове зосередження» буде тривати цілих 10-15 секунд !
Покладіть дитину на животик. На певні секунди немовля може підняти і потримати голівку. Якщо ж Ви візьмете малюка під пахви і спробуєте «поставити», він упевнено зможе спертися ніжками у запропоновану опору. А ще до кінця першого місяця маля порадує батьків своїми емоційними реакціями. Коли дитина не спить, Ви можете почути її перші звуки «агукання». Перша посмішка - теж підсумок першого місяця», так дитина реагує на присутність батьків. Причому, чим емоційніше поводяться батьки, чим частіше вони посміхаються до маляти, тим раніше в нього з’явиться відповідна посмішка.
Загалом, даремно багато батьків скаржаться, шо в перший місяць нічого не відбувається. Відбувається, та ще й як! Потрібно тільки налаштуватися на хвилю дитини. Проводити з нею більше часу. Частіше їй посміхатися. Брати її на ручки. Розмовляти з нею. Обіймати, хвалити, співати. Нагородою за Вашу працю і буде перша посмішка та «пісенька» маляти.
Для того , щоб Ваше материнство було сповнене комфорту і зручності, Ви завжди можете звернутися у сервіс прокату, оренди Baby Service Луцьк , та взяти необхідну для немовляти річ у користування .
Ваш Baby Service.
- Планування сім'ї та підготовка до вагітності.
- Де краще із сім"єю розважитися?
- 21 січня, 4 грудня відзначають Міжнародний день обіймів
- Що робити при підвищеній температурі у дитини?
- Автокрісло- це не лише зручно, а й безпечно для дитини.
- Найкраща прогулянкова дитяча коляска для подорожей - коляска-тростина.
- Цього треба навчити кожну дитину.